Klipsch Rock Speakers Outdoor PRO-10SW-RK
Features
FREQUENCY RANGE:47Hz - 103Hz +/- 3dB,40Hz - 110Hz +/- 6dB,33Hz - 123Hz +/- 10dB SYSTEM TYPE:Front-Firing Dual Voice Coil Subwoofer WOOFER:10" (25.4cm) IMG Dual Voice Coil SENSITIVITY:90 dB POWER HANDLING:200W IMPEDANCE:70V @ 250W (Transformerless),8 Ohm Stereo,4 Ohm Mono ENCLOSURE MATERIAL:UV Treated Fiberglass FINISH:Granite (1063232), Sandstone (1063231) PRODUCT DIMENSIONS:13.39” x 18.43” x 20.67” (340mm x 468mm x 525mm) PRODUCT WEIGHT:30 lbs (13.6 kg) BUILT FROM:2016