Klipsch Outdoor Landscape PRO-12SW-LS
Features
Frequency Range:34Hz - 100Hz +/- 3dB 29Hz - 110Hz +/- 6dB 25Hz - 125Hz +/- 10dB System Type:Band Pass Full Burial Woofer:12" (30.48cm) IMG Dual Voice Coil Sensitivity:90 dB Power Handling:250W Impedance:70V @ 300W (Transformerless) 8 Ohm Stereo 4 Ohm Mono Speaker Enclosure:Canopy - Rustproof, UV Resistant Aluminum Cabinet - Heavy Duty, High Impact Polyethylene Finish:Canopy - Metallic Brown, Paintable Cabinet - Matte Black, Paintable Product Dimensions:25” x 16.14” x 26.42” (635mm x 410mm x 671mm) Weight:55 lbs (25 kg) Built From:2016