AVTRON HD 720P Indoor Dome Camera AA-1003P-FM
Features
1/4″ Low Lux High Definition CMOS Image Sensor
HD 1.0 Megapixel with 720P Effective Picture Resolution
True Day Night(TDN) by HD Mech.IR Cut Filter for 24/7 Surveillance
Auto Digital Wide Dynamic Range(D-WDR) Control
Auto Noise Reduction(2D + 3DNR) to save the HDD storage
Low illumination 0.05Lux @ Color
Supports the Back Light Compensation
Built-in 2.8mm fixed IRIS Board Lens(3.6, 6.0, 8.0, 12.0mm Optional)
Supports Auto control of Lens though Shadow compensation
Auto Shutter Exposure Mode, Anti flicker
Supports Dual Video Output(AHD & CVBS),
Supports 500M long distance over Co-Ax Cable Transmission without Delay
OSD Menu Control for user friendly Customer Ease(Optional)
Supports sense-up Up to 32x for Noise Free Picture(Optional)
Supports Vehicle Number Plate Recognition by using High light Masking(Optional)
Supports  Privacy Masking Function, Motion Detection, Camera ID(Optional)
Supports Car Parking Function, Video Output Adjustment,  Mirror with Flip(Optional)
Supports Multiple Languages
Power Supports 12VDC with Lowest Power consumption <100mA